Świat w starym stylu

Wojny magazynowe

wojny magazynowe

W Stanach Zjednoczonych bardzo popularnym miejscem przechowywania zbędnych rzeczy są wynajmowane magazyny. Łącznie na terenie całego USA powierzchnie magazynowe zajmują kilkaset km². Zdarza się, że właściciele magazynów zalegają z płatnościami lub porzucają je. Wtedy takie składy wystawiane są  na licytację. Jak się okazuje oprócz zwykłych bibelotów znajdują się tam prawdziwe skarby.

 wojny magazynowe - licytacjaNa kanale History można oglądać program Wojny magazynowe opowiadający o osobach licytujących wspomniane magazyny. Bohaterami serii są Darrell Sheets, Jarrod i Brandi Schulz, David Hester oraz Barry Weiss. Rywalizacja między nimi jest bardzo zacięta.

wojny magazynowe - magazyn

Jak wygląda taka licytacja? Magazyn zostaje otwarty. Uczestnicy mają 5 minut na przyjrzenie się jego zawartości. Jednak nie wolno im wchodzić do środka ani otwierać pudeł. Tylko po powierzchownej ocenie zawartości składu przystępuje się do  aukcji. Często trzeba ryzykować. Po wygranej trzeba za zakupione magazyny zapłacić gotówką.

wojny mahazynowe - Jarrod

W wylicytowanych magazynach zdarzają się nierzadko prawdziwe skarby.  Można tam trafić zarówno na biżuterie, zegarki, monety czy obrazy, jak również stare samochody czy antyczne meble. Poznajemy wówczas ich często niezwykłe historie. Oczywiście bywa i tak, że zakupione przez bohaterów programu przedmioty to kupa bezwartościowych rupieci.

 wojny magazynowe - ekipaSerial ten spodoba się na pewno wszystkim miłośnikom staroci i emocji związanych z poszukiwaniem „skarbów”. 

 

Ciekawostki:

1. Serial Storage Wars debiutował w amerykańskiej telewizji 6 grudnia 2010 roku. Pierwsze odcinki polskiej serii nosiły nazwę Aukcyjne Wojny.

2. Jarrod Schulz i Brandi Passante są partnerami w interesach i w życiu, mają dwójkę dzieci, nie są jednak małżeństwem.

3. Darrelll Sheets największy interes zrobił kupując magazyn pełen komiksów. Sprzedał je potem za 100 tys. dolarów.

4. Po emisji programu na aukcji magazynów w Teksasie pojawiła się ponad setka aukcjonerów. Zwykle było ich kilkunastu.

5. 6 grudnia 2011 roku wystartował spin-off programu pod tytułem Wojny Magazynowe: Teksas.

Foto history.com

Blog "Wiejskie historie"

000

Genealogiaweb.pl

genealogiaweb

Nasze Psary

logopsar